Uluslararası Konya Yarı Maratonu

Uluslararası Konya Yarı Maratonu’na Gönüllüler Damga Vurdu

Konya’da ilk kez düzenlenen Uluslararası Konya Yarı Maratonu, 22 farklı ülkeden ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden yerli ve yabancı binlerce sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi. 

Aslanlı Kışla Caddesi üzerinde kurulan başlangıç ve bitiş çizgisinde saat 09.00’da önce 10km Koşusu, ardından da 21 kilometrelik Uluslararası Yarı Maratonu’nun startı verildi. Yarışlarda Türkiye ile birlikte 22 ülkeden 2 bin atlet kıyasıya mücadele etti.

İlk kez düzenlenmesine rağmen yoğun katılımın olduğu Uluslararası Konya Yarı Maratonu, saat 13.00’teki 2,7 kilometrelik Halk Koşusu ile tamamlandı. Kılıçarslan Şehir Meydanı’nda başlayıp biten ve Konya protokolünün de katıldığı koşuya her yaştan yaklaşık 7 bin Konyalı sporsever katıldı. Halk Koşusu’nda renkli görüntüler ortaya çıktı.

Yarı Maraton ve 10km Koşusu’na büyük destek veren Konya 2021 Gönüllüleri ardından Halk Koşusu’na katıldı. Konya 2021, 5. İslami Dayanışma Oyunları öncesi prova niteliği taşıyan organizasyon Konyalıların da yoğun ilgisi ile karşılandı.