Futbol

8

Ağustos

9

Ağustos

10

Ağustos

11

Ağustos

12

Ağustos

13

Ağustos

14

Ağustos

15

Ağustos

16

Ağustos

17

Ağustos

18

Ağustos

19

Ağustos

Turnuvanın ön eleme ve final müsabakalarına katılan tüm oyuncuların 1 Ocak 1998’de veya sonrasında doğmuş olması gerekmektedir. Ancak, bu yaş sınırını karşılamayan en fazla üç erkek sporcu da final müsabakasının resmi sporcu listesine dahil edilebilir.

Konfederasyon başına katilim kotaları aşağıda belirtilmiştir.
8 Takım

AFC: 1
CAF: 2
CONCACAF: 1
CONMEBOL: 1
OFC: 1
UEFA: 1
Ev sahibi: 1
İlgili konfederasyonların kotalarının dolduramaması halinde başvuru sahibi ülkelerin Mart 2022 tarihindeki FIFA sıralamalarına göre katılacak bir sonraki ülke veya ülkeler belirlenecektir.
Bir ülkenin turnuvadan çekilmesi halinde katilim hakki, başvuru yapan ülkeler arasından Mart 2022 tarihindeki FIFA sıralamasındaki en yüksek sıraya sahip ülkeye verilecektir.

Katılımcı Ülkeler

Müsabaka Formatı:

Futbol turnuvası davet üzerinden planlanmakla beraber, maksimum 8 takım mücadele edecektir. 
Takımlar 2 gruba bölünecektir ve her grupta 4 takım yer alacaktır.  
Ev sahibi ülkenin takımı bir grubun başında yer alacak, önceki ISG’de (Konya’da düzenlenecek oyunlara katılması halinde) altın madalya kazanan takım diğer grubun başında yer alacaktır. 
Grup aşamasında aynı grupta mücadele eden bütün takımlar birbirleriyle tek devreli lig usulü maç yapacaklardır. 
2 grupta 4’er takım aralarında birer gün arayla tek devreli lig usulü oynarlar, ilk 5 günde grup müsabakaları tamamlanır. Yedinci gün yarı finaller, son gün üçüncülük ve final müsabakası oynanır. Grup Birincileri ve İkincileri çeyrek finallerde çapraz eşleşirler, A1-B2, A2-B1. Galipler Altın, mağluplar Bronz Madalya mücadelesi verirler.
Normal süreleri berabere bitmesi halinde hem altın hem de bronz madalya kazananlar penaltı atışları ile belirlenecektir. Beş penaltı atışından sonra takımlar eşit sayıda gol atarsa takımlara eşitlik bozuluncaya kadar birer penaltı atışı hakkı verilir.   
Altın madalya ve Bronz madalya müsabakalarında normal sürenin berabere bitmesi durumunda müsabaka sonucu seri penaltı atışları ile belirlenecektir. 5 çift penaltının ardından eşitlik olması halinde vuruşlar aynı sıra ile ve eşit sayıdaki vuruşlar sonucu bir takımın diğer takımdan bir fazla gol yapmasına kadar devam eder.

Teknik Kitapçık