Para Okçuluk

9

Ağustos

10

Ağustos

11

Ağustos

12

Ağustos

13

Ağustos

14

Ağustos

15

Ağustos

16

Ağustos

17

Ağustos

18

Ağustos

19

Ağustos

20

Ağustos

Müsabakalar Klasik (Recurve) yaylar, makaralı (Compaund) ve W1 yaylar için büyükler kategorisinde düzenlenecektir. 
Yarışmanın sıralama atışları klasik (Recurve) yaylarda 720 Round 70 m. makaralı (Compaund) ve W1 yaylarda 720 round 50 m. atışları olarak yapılacaktır. Sıralama atışlarının ardından her kategoride bireysel eleme ve final atışları yapılacaktır.
Klasik (Recurve), makaralı (Compaund) ve W1  sıralama atışlarına göre ilk 16 sırada yer alan erkek ve kadın takımlar, takım elemelerine ve finallerine katılacaktır. Klasik (Recurve) yaylarda takım elemeleri ve finallerinde set sistemi, makaralı ve W1 yaylarda ise 5 seri üzerinden toplam puan sistemi uygulanacaktır.
Klasik yay ve W1 bireysel eleme atışları 11 Ağustos 2022 günü sabah seansında gerçekleştirilecektir. Makaralı yay bireysel eleme atışları ise ayni gün öğleden sonraki seansta gerçekleştirilecektir.
Klasik yay, makaralı ve W1 yaylar da erkekler de ve kadınlar da eleme atışları 1/48 turundan başlayacaktır. Sıralamada ilk 104 sırada bitiren sporcular eleme turlarına katılmaya hak kazanacaktır.

Müsabaka Formatı:

Bireysel müsabakalarda sıralama, eleme ve final eleme tur atışları, takım müsabakalarında takımların eleme ve final atışları yapılacaktır.
Para Okçulukta sıralama tur atışları, klasik (Recurve) yay erkekler ve bayanlar 70m. 720 Round makaralı (Compaund) yay – W1 erkekler ve bayanlar 50m. 720 Round.

Para Okçulukta sıralama atışlarında her hedefte 2 sporcu yer alacaktır ve AB formatında gerçekleştirilecektir.
Mix Takım eleme atışları sıralama atışları sonucuna göre ilk 24 sırada yer alan mix takımlar, mix takım eleme atışlarına katılmaya hak kazanacaktır. Klasik yay mix takım eleme atışlarında set sistemi, makaralı yay ve W1 yay mix takım eleme atışlarında puan sistemi kullanılacaktır.


Teknik Kitapçık